Christian Dior

zobrazené 7 položiek

Christian Dior

Christian Dior . Meno evokujúce luxus, okázalú eleganciu a kvalitu haute couture. Parížan narodený roku 1905 predstavil svoju prvú módnu kolekciu s názvom New Look v roku 1947. Bola oslavou luxusu a špič

kovej, drahé kvality. A ako Christian Dior reagoval na protesty proti jeho „plytvaniu“ v čase povojnovej obnovy? „V tak pochmúrne dobe, ako je tá naša, je treba prepych obhajovať a chrániť ho ako poklad!“ Provokoval najmä spotrebou drahých látok, ktorých údajne na jedinú róbu použil priemere viac ako dvadsaťpäť metrov. Kvalita však u Christiana Diora bola a je vždy na prvom mieste .

Až po vojne boli jeho štýl a móda náležite oceňované. Christian Dior dbal vždy o krásu a eleganciu ženského tela. Konieckoncov dôkazom môžu byť veľmi sexy a stále obľúbené koktejlové šaty s hlbokým výstrihom a živôtikom na úzke ramienka, ktoré sú práve Diorovým „vynálezom“. Bol priekopníkom v mnohých smeroch a ako prvý návrhár si svoje modely nechával patentovať. V širokej škále produktov nájdeme aj výrobky, ktoré nie sú príliš známe. Ide napríklad o kuriózne krém pre pestovanie nechtového lôžka Abricot Fortifying Cream. Hoci ho firma predáva už od 70. rokov a nevenuje sa jeho propagáciu, patrí dodnes medzi desiatku najpredávanejších produktov .

Parfumy Christian Dior sú podobné šatám aj módnym doplnkom tejto značky. Nápadité, zložité a vyzývavo sexi. Medzi najobľúbenejšie pánske parfumy patrí Christian Dior Higher , ďalšie luxusné vôňou je parfum Christian Dior Dune , drevitá, zelená vôňa sa základom v santalovom dreve, srdcom nabitým šalviou a bazalkou a erotizujúce hlavou z fíg, čiernych ríbezlí a jazmínu. Klasikou medzi pánskymi parfémami je Christian Dior Fahrenheit – omamná, príťažlivá súhra esencií z cédrového dreva a kože, v kombinácii so včelím voskom a vôňou fialiek. To, čo urobilo parfém nesmrteľným , je však práve hlava parfému zložená z bergamotu, citrónu a kvetov hlohu. Jedna z najlepších pánskych vôní, ktorá s pribúdajúcimi rokmi na popularite len získava .

Pre ženy pripravila značka Christian Dior široké spektrum nádherných parfémov . Či už sa jedná o mladistvú, mierne aromatickú vôňu Christian Dior Miss Dior alebo o mýtický parfum Christian Dior Poison , ktorý je hrou šarmu a tajomstiev. Čím je však medzi pánskymi parfémy Fahrenheit , je u parfumov určených ženám rozhodne Christian Dior Addict . Sladká a tak nežná vôňa, plná žiara zapadajúceho slnka .

O parfumoch od Christiana Diora je možné povedať s určitosťou jediné: kto je raz vyskúša, bude horieť túžbou vlastniť celú kolekciu, jedná sa totiž o skutočné skvosty sveta špičkových esenciou a naozaj luxusných parfumov .

Náš web potrebuje k svému správnemu fungovaniu súbory cookies, pokračovaním v prehliadaní súhlasíte s ich používaním. Viac informácií o nastavení tu.