Elizabeth Taylor

zobrazené 1 položiek

Elizabeth Taylor

U nás nájdete parfémy Elizabeth Taylor Black Pearls, Elizabeth Taylor Diamonds and Emeralds, Elizabeth Taylor Diamonds and Rubies, Elizabeth Taylor Diamonds and Saphires, Elizabeth Taylor Forever, Elizabeth Taylor White Diamonds .

Z biografie: „Jedni z najdôležitejších mužov v mojom živote boli psi a kone.“ Elizabeth Rosemond Taylor uzrela svetlo sveta v Londýne 27. februára 1932. Hoci sa narodila ako Angličanka, jej rodičia boli Američania zo Saint Louis, ktorí tu obchodovali s umeleckými predmetmi. Otec prišiel do Londýna, aby tu založil galériu. Matka bola divadelná herečkou, ale po svadbe sa tohto povolania vzdala. Elizabeth strávila svojich prvých sedem rokov v Londýne, ako sa odtiaľto jej rodina zo strachu z nadchádzajúcej vojny v roku 1939 odsťahovala. Rodina z Anglicka odplávala bez svojej hlavy, ktorá tu zostala, aby sa pokúsila zachrániť čo najviac z bývalého obchodného podnikania. Presídlili do Los Angeles, kam za nimi onedlho prišiel aj Elizabethin otec.V roku 1947, vo svojich pätnástich, zažiarila Elisabeth Taylor v LIFE WITH Father s takými hollywoodskymi velikánmi ako Williamom Powellom, Irene Dunne a Zasu Pitts. Na prelome štyridsiatych a päťdesiatych rokov hrala Elisabeth Taylor v jednom filme za druhým, väčšinou s veľmi dobrými ohlasmi. Najplodnejšie bola v roku 1954 s rolami v RHAPSODY, BEU Brummell, KEĎ SOM naposledy videli PARÍŽ, a ELEPHANT WALK. Bolo jej dvadsaťdva a stala sa z nej prekrásna, mladá žena. Po smrti svojho priateľa Rocka Hudsona v roku 1985, začala Elisabeth Taylor kampaň na podporu obetí AIDS. V deväťdesiatych rokoch vyvinula aj úspešnú radu parfémov . V februári 1997 podstúpila úspešné odstránenie mozgového nádoru. S Burtnem sa rozviedla v roku 1974, aby si ho o rok neskôr opäť vzala av roku 1976 sa s ním definitívne rozviedla. Odvtedy mala dva ďalšie mužov: senátora Johna Warnera a Larry Fortenskyho.

Náš web potrebuje k svému správnemu fungovaniu súbory cookies, pokračovaním v prehliadaní súhlasíte s ich používaním. Viac informácií o nastavení tu.