Givenchy

zobrazené 5 položiek

Givenchy

Otcom tejto značky je Hubert de Givenchy narodený roku 1927 vo Francúzsku. Už v mladosti našiel vášeň k móde, ktorá ho sprevádzala celý život. V 10-tich rokoch navštevoval svetovú výstavu v Paríži a vždy sa z nej vracal plný zážitkov, ktoré v ňom vyvolali modely z celého sveta. Po okupácii Francúzska Nemeckom odišiel Hubert študovať do Paríža, kde stretol Jacquesa Fatha.

Pod vedením Pigueta, Lelonga a Diora získal skvelé skúsenosti, ktoré potom uplatnil na svojej ceste za snom, ktorý sa mu splnil v r. 1952, kedy predstavil svoju prvú kolekciu. O rok neskôr stretol Audrey Hepburn, podľa neho ideál ženskosti, s ktorou nadviazal 40 tile priateľstvo. Audrey si veľmi obľúbila jeho modely a predstavila sa aj vo svojim filmoch napr. „Breakfast at The Tiffany.“ V r. 1954 predstavil inovátorský dámsku klekci, ktorá spájala modernu s klasikou a odvahou, vďaka ktorej sa Givenchy stal osobností módneho sveta. Stal sa tiež spoločníkom francúzskej elity LVMH, do ktorej patria Vuiton, Dior, Lacroix a Céline . Teraz môžeme pod značkou Givenchy nájsť aj rad parfémov , ktoré sa stali obľúbené po celom svete.

Náš web potrebuje k svému správnemu fungovaniu súbory cookies, pokračovaním v prehliadaní súhlasíte s ich používaním. Viac informácií o nastavení tu.