Karl Lagerfeld

zobrazené 4 položiek

Karl Lagerfeld

U nás nájdete: Karl Lagerfeld Chloe, Karl Lagerfeld Chloe Narcisa, Karl Lagerfeld Sun Moon Star, Karl Lagerfeld KL Femme

Karl Legerfeld , tento veľmi vzdelaný módny návrhár sa narodil roku 1938 v Hamburgu v Nemecku. V 12 rokoch sa veľmi aktívne věnoal francúzskemu jazyku pod dohľadom matky. V 14 tich rokoch odišiel študovať do Paríža. Počas štúdia ho ovplyvnili veľmi vplyvní umelci ako JPSarter, J. Cocteau. ai nadovšetko miloval módu, oblečenie a kreslenie línií.

V r. 1954 poslal niekoľko svojich modelov do módnej súťaže talentov, ktorú vyhral spolu s YSL . To bol kľúčový moment jeho kariéry, kedy si jeho talent mohol všimnúť Pierre Malmain, ktorý bol tiež porotcom súťaže. Karl pod ním pracoval viac ako 3 roky. V roku 1958 odišiel k J. päte, ale nakoniec si založil vlastný štýl ktorý prezentoval o niečo neskôr. Jeho štýl je označovaný ako nadčasový. Jeho prepracovanosť v detailoch a lehkohst zdobia dámske kolekcie po celom svete rovnako ako jeho parfémy .

Náš web potrebuje k svému správnemu fungovaniu súbory cookies, pokračovaním v prehliadaní súhlasíte s ich používaním. Viac informácií o nastavení tu.