Lacoste

zobrazené 7 položiek

Lacoste

René Lacoste , francúzska legenda tenisových kurtov, ktorý vyhral v r. 1926 US Open, sa preslávil iv odevnom priemysle. Bol známy jeho svetlú pletenou blúzkou a krátkymi svetlými šortkami, ktoré sa stali doménou aj štýlom nasledujúcich rokov. Lacoste sa znakom krokodíla predstavovala jeho prezývku vďaka jeho kufra, ktorý bol z krokodílej kože. Po tenisové kariére sa venoval výhradne móde, etka ho napĺňala .

Po roku 1952 začala táto značka expandovať do USA, kde sa stala veľmi obľúbená a potom do celého sveta. V r. 1963 sa zapojil do rodinného bussines aj syn Bernard, ktorý sa staral o managment. V súčasnosti sa stará o spoločnosť mladší brat Michel, ktorý sa snaží nadviazať na francúzsku tradíciu v konzervatívnom štýle, ktorý sa stal tvárou spolu s krokodílom. Lacoste však nezostala len u módy a predstavila niekoľko parfémov , ktoré sú symbolom mladej športovo založené a svieža generácie.

Náš web potrebuje k svému správnemu fungovaniu súbory cookies, pokračovaním v prehliadaní súhlasíte s ich používaním. Viac informácií o nastavení tu.