Salvador Dali

zobrazené 12 položiek

Odporúčame

Salvador Dali

Narodil sa vo Figueras v Španielsku roku 1904. Jeho detstvo bolo ovplyvnené miestom, kde vyrastal. Rodinný dom pri mori obklopený rybárskymi loďami Salvadora vtiahol do folklóru a tradícií vtedajšieho spôsobu života. Pohltený kubizmom a futurizmom nedokončil akadémii Fine of Arts v Madride. V roku 1925 mal svoju prvú výstavu v Madride, jednalo sa o morskej maľby z jeho rodného domova. O 4 roky neskôr sa dostáva do epicentra publicity vďaka úžasnému talentu a aj vďaka politickým aktivitám.

Po stretnutí s P. Picassom sa rok na to oddáva svoje kritické paranoje, ktorú tak vystihoval pocity. Salvador sa po 40. rokoch odsťahoval do USA, ktoré mu poskytli novú energiu a príležitosti nielen pre maliarstvo, ale aj pre sochárstvo a krásnu literatúru. Jeho egocentrusmus pod surrealistickú maskou dodnes vzbudzuje úžas av súčasnosti pod jeho menom nájdeme i dámske a pánske parfumy nadväzujúce na jeho odlišnosť a sirovost .

Náš web potrebuje k svému správnemu fungovaniu súbory cookies, pokračovaním v prehliadaní súhlasíte s ich používaním. Viac informácií o nastavení tu.