Salvatore Ferragamo

zobrazené 12 položiek

Odporúčame

Salvatore Ferragamo

Spoločnosť Salvatore Ferragamo patrí medzi svetovo najznámejší predstaviteľov talianskeho módneho priemyslu. Produkty tejto značky pre ženy i mužov, sa predávajú po celom svete a sú veľmi žiadané. Zakladateľ značky Salvatore Ferragamo sa narodil v malej dedinke Bonito blízko Neapola. Už v detstve mal jasnú predstavu – k nevôli rodičov – chcel sa stať obuvník. V trinástich mal vlastnú dielňu, dvoch pomocníkov a vytváral dámske topánky na objednávku .

V dvadsiatych rokoch v čase hospodárskej krízy odišiel do Ameriky. Svojou usilovnosťou a originalitou sa presadil v Hollywoode, kde obúvali Valentina, Gloriu Swansonovou či Joan Crawford. Salvatore Ferragamo využíval pri svojej práci na svoju dobu veľmi netradičné materiály na výrobu topánok – korok, kovové vlákna, drevo, živicu, sklo, zlato … Jeho topánky na veľmi vysokých podpätkoch Stiletto preslávila Marilyn Monroe. V roku 1947 získal ako jediný obuvník Oscara za neviditeľné sandále so zvrškom z nylonového vlákna. Topánky tohto geniálneho tvorcu nosili Audrey Hepburnová, Greta Garbo, Sophia Lorenová, vojvodkyňa z Windsoru aj Evitta Perónová. V júli roku 1996 spoločnosť Salvatore Ferragamo získala kontrolu nad spoločnosťou Emanuel Ungaro, patriaci medzi najvýznamnejšie vo svete módy .

Náš web potrebuje k svému správnemu fungovaniu súbory cookies, pokračovaním v prehliadaní súhlasíte s ich používaním. Viac informácií o nastavení tu.