Valentino

zobrazené 2 položiek

Valentino

U nás nájdete: Valentino Rock'n Rose, Valentino V Absolu, Valentino V Ete, Valentino Valentino V.

Valentino Garavani sa narodil v talianskom meste Voghera v roku 1932. Vyštudoval školu umenia a dizajnu av roku 1949 sa odsťahoval do Paríža, kde pokračoval na svetoznámej univerzite Chambre Syndicale. Jeho prvou skúsenosťou boli skice pre Jacqueline de Ribes, kde prejavil svoj talent rozvynout myšlienku pomocou tuhy.

V roku 1959 sa vrátil do Ríma a otvoril si malý ateliér, ale o rok neskôr sa presťahoval do via Condotti. Po několikaročních skúsenostiach dokázal geniálne skombinovať taliansky a francúzsky krajčírsky štýl, ktorý nechal zahaliť do barokových kriviek.

V roku 1970 sa stáva Valentinovým partnerom Giancarlo Giammetti. Postupne otvára boutiquei po celom svete av roku 1989 zakladá akamdemii Valentino pre rozvoj talentovaných budúcich návrhárov. V súčasnosti sa dostáva obľube najmä celebritám, ktoré sa môžu tešiť z jeho originálnych modelov.

Náš web potrebuje k svému správnemu fungovaniu súbory cookies, pokračovaním v prehliadaní súhlasíte s ich používaním. Viac informácií o nastavení tu.