Davidoff

zobrazené 12 položiek

Odporúčame

Davidoff

Značka nesúca meno podľa Zina Davidoff , označovaného za „cára cigár“. Zino Davi-Doff sa narodil roku 1906 v Kyjeve, kde jeho rodina vlastnila obchodík s tabakom. Za päť rokov sa rodina Davidoffova usadila vo švajčiarskej Ženeve kde pokračovala v obchodovaní s tabakom. Mladému benzínové tabak natoľko učaroval, že odcestoval do Strednej Ameriky, na Kubu, a venoval sa pestovanie a spracovanie tejto suroviny .

Po návrate späť preslávil otcov obchod v Ženeve revolučným konceptom – tzv humidory, ochrannými klimatizovanými komorami pre uchovávanie cigár. Jeho obchod sa čoskoro stal akousi Mekkou milovníkov cigár. V roku 1970 predal Davidoff obchod spoločnosti Oettinger Imex AG, ktorú viedol jeho priateľ Dr Ernst Schneider. Ten rozšíril koncept značky aj na ďalšie luxusné výrobky, ako napríklad koňak, vône, okuliare, cigarety, kožené výrobky a parfémy. Značka po celú dobu svojej existencie preferuje vysokú kvalitu, potešenie a radosť zo života.

Náš web potrebuje k svému správnemu fungovaniu súbory cookies, pokračovaním v prehliadaní súhlasíte s ich používaním. Viac informácií o nastavení tu.