Ferrari

zobrazené 8 položiek

Ferrari

Značka Ferrari Už v čase pred 2. svetovou vojnou sa Enzo Ferrari (18.2.1898 – 14.8.1988) čulo venoval automobilovému športu. V roku 1919 začal svoju kariéru u firmy Costruzioni Meccaniche Nazionale (CMN) ako skúšobný jazdec a onedlho sa stal pretekárom. Keď vo svojom prvom závode Parma-Poggio získal 4. Miesto, jeho sebavedomie a ambície vzrástli. Od budúceho roka nastúpil dvadsaťdvaročný Enzo u Alfy Romeo ako mechanik, skúšobné vodič a pretekár.

U Alfy Romeo pracoval takmer dvadsať rokov a za tú dobu prešiel rebríčkom zaradenia až na miesto športového riaditeľa. Čoskoro ale zistil, že sa hviezdou závodných tratí nestane, pretože nedokázal byť dostatočne tvrdý k automobilom ani k súperom, a tak už od roku 1923 svoje automobily radšej koncipoval. Zvíťazili v ňom vlastnosti organizátora, manažéra a bolo len otázkou času, kedy sa postaví na vlastné nohy, trebárs aj pod Alfou Romeo. V roku 1929 zakladá svoj tím „Scuderia Ferrari“ ktorému Alfa Romeo prenecháva celú réžiu svoje pretekárske aktivity. Ferrariho „Scuderia“, aby si zarobila, tak tiež slúžila na údržbu pretekárskych automobiloch zákazníkov Alfy Romeo alebo pod vlastnou firemnou značkou as technickou podporou milánskeho podniku upravovala automobilmi.

Od začiatku bol v znaku " Scuderia Ferrari "čierny vzpínající sa kôň na žltom podklade, čo bola farba modenské oblasti, v hornej časti s talianskou trikolórou. V dnešnej dobe môže pod značkou Ferrari zakúpiť parfémy, textilné výrobky, elektroniku ai

Náš web potrebuje k svému správnemu fungovaniu súbory cookies, pokračovaním v prehliadaní súhlasíte s ich používaním. Viac informácií o nastavení tu.