Lanvin

zobrazené 3 položiek

Lanvin

Madam Jeanne Lanvin sa narodila na Nový rok vo Francúzsku v Paríži roku 1867. Bola najstaršia z 10 detí páru Parížskych žurnalistov. Svoju kariéru začala v 13 rokoch v obchode Fenix, kde predávala klobúky. Postupne sa potom vypracovávala ako dámska krajčír v dome Talbot. V roku 1889 si otvorila vlastný obchod s módnym tovarom .

V r. 1895 sa vydala za talianskeho aristokrata ao 2 roky neskôr sa ju narodilo dievčatko Marguerite. Potom nasledoval rozvod a opäť svadba. Medzi tým však stále pracovala na nových kolekciách, ktoré boli určené matkám a dcéram. Jej modely boli veľmi obľúbené a vyhľadávané, lebo boli v tej dobe modernej a symbolizovali mladistvosť, čo bolo prioritné pre Jeanne. V r. 1911 pre ňu začal kresliť Pierre Brissard a logo Lanvin si vzal na starosť uznávaný ilustrátor Paul Iribe . Po Brissardovi prišiel Antonio del Castillo a toho vystriedal v roku 1963 Jules-Francois Crahay . V roku 1990 Lanvin spadol pod kozmetického giganta L Oreal. V súčasnosti je návrhárom Alber Elbaz . I táto značka uviedla na trh rad zaujímavých parfumov, ktoré môžete zakúpiť v našom online obchode s parfémy .

Náš web potrebuje k svému správnemu fungovaniu súbory cookies, pokračovaním v prehliadaní súhlasíte s ich používaním. Viac informácií o nastavení tu.